DOĞALGAZ PROJESİ

949

Sevgili Reşadiyeli hemşerilerim, Reşadiye’ye doğalgaz getirilmesi konusu ilçe belediye başkanlığına aday olduğumuzdan bugüne kadar söylediğimiz ‘’ Reşadiye halkı her şeyin en iyisine layıktır’’ sözümüzü yerine getirmek yolunda attığımız en önemli adımlardan birisidir. Değerli hemşerilerim, doğalgazın ilçemize getirilmesi için başlatmış olduğumuz girişimler ne mutlu bizlere ki olumlu sonuçlanmış ve belirli bir aşamaya gelinmiştir. Ayrıca Bakanlar Kurulu’nun 28 Ağustos 2015 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 2015/8064 sayılı kararı ile ‘’Mevcut doğalgaz dağıtım kapsamı dışında kalan ilçelere doğalgaz ulaştırılması için gerekli şartları yerine getirmeleri halinde doğalgaz verilmesi ‘’karara bağlanmıştır. Bakanlar Kurulu’nun bu kararı bizler için bir yol haritası niteliği taşımakta ve belirtilen şartların gerçekleştirilmesi halinde Reşadiye’mize doğalgaz bağlanacağı anlamına gelmektedir. Bu şartlardan en önemlisi ve zor olanı ilçe nüfusunun 10.000 ve üzeri olmasıydı, bizler sizlerin de desteği ile el ele vererek ilçemizin nüfusunu 11.500 rakamına ulaştırarak doğalgazın getirilmesi için gerekli olan birinci aşamayı geçmiş bulunuyoruz. Doğalgaz getirilmesi için yerine getirilmesi için BOTAŞ tarafından istenen bir diğer şart ise aktif elektrik abonesi sayısının %60’ına denk gelen 3000 adet doğalgaz aboneliğinin alınmasıdır. Sevgili Reşadiyeliler, Kıymetli Hemşerilerim Artık bu aşamadan sonra hepimizin Reşadiye sevgimizi ve daha rahat müreffeh bir ilçede yaşama arzumuzu gösterme zamanıdır. Belediye Başkanınız olarak sizlerin gerekli hassasiyeti göstereceğinize yürekten inanıyorum. İnşallah sizlerin doğalgaz abonesi olmanız sonrasında analarımız, bacılarımız, kardeşlerimiz odun ve kömür sobasının yükünden kurtulacak ,kömürle çalışan kalorifer kazanlarının doğalgaza dönüşmesi ile ilçemiz daha temiz ve daha yaşanılabilir bir ortama kavuşacaktır. Ayrıca benim çok önemsediğim yaşlı vatandaşlarımızın kilometrelerce yol katederek kışı geçirmek üzere Ankara’ya İstanbul’a taşınmaları sorunu da son bulmuş olacaktır. Siz değerli Reşadiyeliler her şeyin en iyisine layıksınız SAYGILARIMLA

CEMİL KILIÇ Belediye Başkanı

 

AK Parti Tokat Milletvekili Prof. Dr. Coşkun Çakır Reşadiye Kaymakamı Faruk Erdem, Reşadiye Belediye Başkanı Cemil Kılıç ile AK Parti Reşadiye İlçe Başkanı Av. Sefa Yiğit ve teşkilatının koordinasyonuyla başlatılan çalışmalar sonucunda Reşadiye’ye doğalgaz yatırımı yapılması için gerekli abone sayısına ulaşılmıştır.

Türkiye de 200 Başvuru İçerisinden Doğalgaz Almaya Hak Kazanan İki İlçeden Birisi REŞADİYE. DOĞALGAZIN İLÇEMİZE GELMESİNDE Desteklerinizden Dolayı SİZ DEĞERLİ Vatandaşlarımıza TEŞEKKÜR Ederiz.

 

Reşadiye İlçesi Doğalgaz Boru hattı arazi- etüt, Harita ve Kamulaştırma Mühendislik İşi hizmet alımı ihalesi tamamlanmıştır.

Doğalgaz Boru hattı arazi etüt

İlçemize doğalgaz gelme tarihini, Milletvekilimiz Prof.Dr Coşkun ÇAKIR Beyin yapmış olduğu paylaşımla öğrenmiş bulunmaktayız. Doğalgaz ilçemize 2018 yılında gelecek olup, Doğalgazın ilçemize gelmesinde büyük emekleri olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a, Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM’a, Enerji Bakanımız Sayın Berat ALBAYRAK’a, dönemin Enerji Bakanı Sayın Taner YILDIZ’a , Milletvekilimiz Prof Dr. Sayın Coşkun ÇAKIR’a ve emeği geçen tüm Reşadiyeli hemşehrilerimize teşekkür ederim. Cemil KILIÇ Reşadiye Belediye Başkanı

 

İncele

Kanalizasyon ve Yağmursuyu İnşaatı (SUKAP) PROJESİ

Kanalizasyon ve Yağmursuyu İnşaatı İşi ile İçme Suyu İnşaatı İşi %50 si SUKAP Kapsamlı toplam ...