İlçemizde Öğretmenler Günü Kutlandı

İlçemizde 24 Kasım Öğretmenler Günü gerçekleşen törenlerle kutlandı.

İlk tören; Hükûmet Meydanı’nda ki Atatürk anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin konulmasının ardından Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Törene Reşadiye Kaymakamımız Berker Çırak, Reşadiye Belediye Başkanımız Cemil Kılıç, Reşadiye Asliye Hukuk Hâkimi Özdemir Demirtaş, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Deniz Çezik, Daire Amirleri, AK Parti İlçe Başkanımız Av. Sefa Yiğit, MHP Reşadiye İlçe Başkanı Ahmet Öztürk, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Meydanda ki törenin ardından kutlamalar, Reşadiye Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fedakârtürk yaptı. Program da öğrenciler şiirler okudu, türküler söyledi, tiyatro ve skeç gösterileri yaptı.

Adaylığı kalkmış genç Öğretmenlerin meslek yemini töreninin ardından, emekli olan öğretmenlerin hizmet ve şeref belgeleri Kaymakamımız Berker Çırak ile Belediye Başkanımız Cemil Kılıç tarafından verildi. Öğretmenler günü kutlamaları kapsamında düzenlenen, öğretmenler arasında yapılan halı saha futbol turnuvasında ilk 3’e giren takımların kupalarını İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fedakârtürk okul müdürlerine takdim etti.

İncele

SAYGIDEĞER REŞADİYELİ HEMŞEHRİLERİMİZ

İlçemizde şu ana kadar hiç görülmemiş yatırımlar yapılmaktadır. Bu yatırımlar;   1- 35 km içme ...