KUDÜS, KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR!

ABD’nin Kudüs provokasyonu tüm dünyada ve yurdumuzda olduğu gibi ilçemizde de protestolarla karşılandı. TÜGVA öncülüğünde yapılan protestolara Reşadiye Belediye Başkanımız Cemil Kılıç’ta katıldı.

#KudüseSahipÇık
Donald Trump, İsrail ve Amerika Bayrakları yakılarak protesto edildi.Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Reşadiye Şubesi tarafından organize edilen eylemde toplanan grup, Trump’n Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma ve Amerikan Büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıma planına tepki gösterdi. Trump aleyhinde sloganlar atan grup, ilçe merkezinde dev Türk Bayrağı ile caddelerde yürüdü.

#Kudüskırmızıçizgimizdir ‬
İlk kıblemiz Mescid-i Aksa sadece Filistinlilerin değil, tüm İslam aleminin davası olduğunu ifade eden Belediye Başkanımız Cemil Kılıç: “ilk kıblemiz olan kutsal mescidimiz Harem-i Şerif’in yer aldığı Kudüs ortak davamız ve onurumuzdur. Kudüs’ün statüsüne yönelik uluslararası hukuka aykırı çabalar sadece Müslümanların değil bütün insanlığın kalbine saplanmış bir hançer olacaktır. Kudüs bütün dinlerin özgürce, bir ve hür yaşadığı İslam ve Müslüman toprağıdır” dedi.

İncele

Meydan Parkı Çalışmaları Devam Ediyor

Belediye Başkanımız Cemil Kılıç, ilçe merkezinde bulunan oturma parkı yıkılarak yerine bin metrekarelik alanda Meydan ...