Reşadiye Belediye Başkanımız Cemil Kılıç, Muhtarlar ile Buluştu

Reşadiye Belediyesi Başkanımız Cemil Kılıç, ilçede görev yapan köy ve mahalle muhtarlarımız ile istişare toplantısında bir araya geldi.

Reşadiye ilçemizde görev yapan, ilçenin gelecek planlamasında muhtarların görüş, öneri ve isteklerine büyük önem veren Reşadiye Belediye Başkanı Cemil Kılıç, köy ve merkez mahalle muhtarları ile kahvaltılı istişare toplantısı düzenlendi. Belediye Başkanımız Cemil Kılıç, 2018 yılının ilk muhtarlar toplantısında Reşadiye Belediyesinin tamamlanan, devam eden ve hedeflenen projeleri hakkında bilgi verdi, muhtarların taleplerini dinledi. Volkan Cafe’de düzenlenen programda AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Yusuf Avşar, Reşadiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Hakan Ünal, Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Elmas, Yerel Yönetimler Başkanımız Osman Gürer, AK Parti İlçe Teşkilat Başkanımız Hakan Avşar ve Özel İdare Müdürümüz Mustafa Yılmaz eşlik etti.

Muhtarlarımız ile buluşan Belediye Başkanımız Cemil Kılıç, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

“MİLLET OLARAK, DEVLET OLARAK ÇOK GÜÇLÜ OLMAK ZORUNDAYIZ”

Muhtarlarımız ile birlikte kahvaltı yapan Başkan Kılıç, Zeytin Dalı Harekâtı’na da değindi.

Başkan Kılıç, “Askerlerimiz bu terör belasından Suriye, Irak ve emperyalist Amerika’nın belalarından, musibetlerinden korunarak, inşallah sağ salim yuvalarına dönerler. Elbette biliyorsunuz Suriye, İran karşımızda adamlar dünyanın öte başından geliyor Amerikalılar oraları yıkıyor, yakıyor. Bizde, yanı başımızdaki yangın ülkemize sıçramaması için orada askeri hareket yapmak zorunda kaldık. İnşallah bu hareket başarıyla sonuçlanır. Millet olarak devlet olarak çok güçlü olmak zorundayız. Bunun başka çıkar yolu yok. Devlet olarak millet olarak çok güçlü olmak zorundayız” dedi.
Reşadiye Belediyesi’nin ilçeye yapmış olduğu hizmetlere de vurgulayan Belediye Başkanımız Cemil Kılıç, doğalgaz ana hat borusunun ihalesinin yapıldığını söyledi.
“Kaynakları İsraf Etmeyelim Diye, Öncelik Altyapıyı Yapıyoruz”

Başkan Kılıç: “Arkadaşlar, 72 köy ve belediyelerimizle, Reşadiye coğrafyasında hep beraber Reşadiyeyi oluşturuyoruz, hep beraber Reşadiye oluyoruz. Hepinizden Allah razı olsun sizler köylerinizden, bizler ilçe merkezimizden hizmetleri yapmaya çalışıyoruz. İlçemizde biz bazı kaynakları israf etmeyelim diye öncelik olarak altyapıyı yapıyoruz. İçme suyu, yağmur suyu, kanalizasyonu, doğal gazı, elektriği, telefonu hepsini bir yer altına koyduktan sonra üstündeki yolu asfalt yaparız. Kaldırımları yaparız. İlçemizi yaşanabilir hale getiririz. İlçeden gelen gurbetçi vatandaşlarımız daha rahat eder. İlçemizi daha güzel hale getirmek için bu çalışmalarımızı başlattık” ifade etti.

“2018’İN, 10’UNCU AYINDA DOĞALGAZ YANACAK”

“Tabii ki sizlerin de katkısıyla doğal gazın buraya gelmesini sağladık. Bunun ihalesi yapıldı. Artık geriye dönüşü de yok. Yetkililer ile görüştükten sonra Niksar, Başçiftlik üzerinden Reşadiye’ye doğal gaz ana hat borusu gelecek. 2018’in 10’uncu ayında da Reşadiye’ye doğal gazı verecekler. İnşallah önümüzdeki kış ayında doğal gaz yanacak. Bu vesile ile nüfusumuz biraz daha artacaktır. Emeklilerimiz gurbetçilerimiz memleketlerine inşallah dönerler. İlçemiz daha da gelişmiş ve kalkınmış hale gelir.” dedi.

İlçe merkezinde okulların da yenilendiğini ifade eden Başkan Kılıç, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“JANDRAMA KARAKOLU İÇİN YER ARIYORUZ”

“Bütün Kamu Kurumlarının ilçede olması için gerekli çabaların gösterildiğini ve yeni okulların yapıldığını belirterek; “İlçemizdeki Jandarma Karakolu için yer arayışı içindeyiz. İnşallah karakolu oradan kaldıracağız. Yine ilçemizde yaşlı, mağdur ve engelli vatandaşlarımız Niksar’a gitmemeleri için ilçemize Evde Bakım Hizmet Kurumu açılıyor. Bu resmi kurumun gelmesi içinde bizden yer talep edildi. Belediye olarak özel bir iş yerini kiraladık ve teslim ettik. İlçemize bir Sosyal Güvenlik Kurumu binası bu sene yapılacak. Yani insanlarımızın ihtiyaçlarını karşılarsak bir daha Niksar’a Tokat’a gitmek zorunda kalmayacaklar. Hükümet binası yenilecek. Gençlik Merkezi bu sene yapılacak” dedi.

“YOLUN DİĞER TARAFI DA ŞEHİR HALİNE GELECEK”

“Yolun diğer tarafı da şehir haline gelecek. Resmi kurumları yolun diğer tarafında taşırsak şehir biraz daha gelişir diye düşünüyoruz. Bu şekilde projelerimiz var ama bunlar hemen olmuyor. Bürokrasinin içinde planlar, projeler derken ister istemez zaman alıyor. Hep beraber Reşadiye’mizin yaşanabilir güzel kendine yeten, bizim insanımız gayet anlayışlı bir birini seven sayan sakin insanlarımızın olduğu ilçemizi daha da yaşanabilir hale getireceğiz” şeklinde konuştu.

Reşadiye’nin sorunlarının istişare edildiği, yapılanların ve hedeflenen çalışmaların konuşulduğu kahvaltılı muhtarlar istişare toplantısı çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

İncele

CADDELERİMİZE SICAK ASFALT DÖKÜMÜNE BAŞLANDI

Altyapı,kaldırım, drenaj ve temel malzeme serim çalışmalarımızın bittiği Atatürk Caddesi, Şehit Erkan Yiğit Caddesi, GOP ...