REŞADİYE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ BİNASININ TEMELİ DÜZENLENEN TÖRENLE ATILDI

Yaklaşık 10 bin metrekare alana yapılacak olan ve maliyeti 9 Milyon 660 Bin TL ye mal olacak 4 katlı 24 derslikli, ayrıca atölye binaları olan 750 öğrenci kapasiteli Reşadiye Endüstri Meslek Lisesi’nin temel atma töreni Belediye Başkanımız Cemil Kılıç, Garnizon Kmutanı Binbaşı Deniz Çezik, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fedakartürk, Ak Parti İlçe Başkanı Av. Sefa Yiğit, MHP İlçe Başkanı Ahmet Öztürk, Belediye Encümenlerimiz, STK Temsilcileri ve Kurum Amirleri katıldı.
Endüstri Meslek Lisesinin temel atma töreninde konuşma yapan Başkan Cemil Kılıç,
”Endüstri Meslek Lisesinin temel atma törenine hoş geldiniz. İlçemizin yıllardır özlemini çektiği okulumuzun temelini atma münasebetiyle buradayız. Okulumuz 1969-70 yıllarında Devlet- Millet işbirliğiyle yapılan, o yıllarda Pratik Sanat Okulu olan , daha sonra ki yıllarda Endüstri Meslek Lisesi adına dönüşen ve şimdi de Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adı ile Eğitim- Öğretime devam eden okulumuz riskli bina kapsamında idi.
Hep birlikte Sayın Milletvekilimiz Prof. Dr. Coşkun Çakır, İlçe Teşkilatımız, Milli Eğitim Müdürümüz ve bizlerin de çabasıyla 2 yıllık çaba sonucunda Endüstri Meslek Lisesi’nin yeni binasını ilçemize kazandırdık. İnşallah bir sene sonra da bu yeni modern okulumuzda Eğitim ve Öğretime başlanacaktır.
Temelini attığımız okulumuzun bilgi ve teknolojiye sahip, genç, dinamik, donanımlı, vatanını,milletini, bayrağını seven öğrencilerimizin yetişmesi için faydalı olacağını düşünüyorum. İlçemize hayırlı ve uğurlu olsun inşallah. Cenab-ı Hakk bu gibi hizmetlerin devamını nasip etsin. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.” şeklinde konuştu.

İncele

SÖZ VERDİK, YAPIYORUZ! DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI BAŞLADI.

İlçemizde doğalgaz çalışmaları bugün itibariyle Atatürk Caddesi’nden başlatıldı. Belediye Başkanımız Cemil Kılıç yaptığı açıklamada “Göreve ...