TOKAT VALİMİZ DR. ÖMER TORAMAN’DAN İLÇEMİZE ZİYARET

Tokat Valimiz Dr. Ömer Toraman, ilk ilçe ziyaretini Reşadiye ilçemizde gerçekleştirdi.

İlçemizde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunan Vali Toraman, Reşadiye Kaymakamı Faruk Erdem’den brifing aldı. Belediye Başkanımız Cemil Kılıç’ı ziyaret eden Vali Toraman, daha sonra köy muhtarları ile bir araya geldi.

Vali TORAMAN başkanlığında Kaymakamımız Faruk Erdem, Belediye Başkanımız Cemil Kılıç ve muhtarların katıldığı toplantıda, Vali TORAMAN samimiyet vurgusuna değindi. Vali TORAMAN konuşmasında “ Çok bereketli ovaları var. Etrafında da dağları, yayları var.

Her şeyi ayrı bir güzellik. Dolayısıyla coğrafya olarak çok güzel bir memleket. Bu coğrafyada yaşayan insanlar da aziz ve kıymetli insanlar. Çalışkan, üretken, özellikle tarım ve hayvancılık başta olmak üzere çok güzel faaliyetler yürütüyorlar. Bunda Yeşilırmak’ın, Kelkit Çayı’nın, Çekerek Irmak’ının bu toprakları suluyor olmasının da büyük bir faydası var. Burada çok şükür çok ciddi problemler yok. Ciddi problemler aşılmış. Ama yine de bizim Reşadiye’de yaşayan vatandaşlarımızın en başta can ve mal emniyeti bizim için birinci sırada. Vatandaşımızın huzuru, güvenliği birinci sırada. Sizlerden özellikle biz destek bekliyoruz. Köydeki asayişten de, emniyetten de siz sorumlusunuz. Bu konuda da çok dikkatli ve uyanık olmamız lazım. Sizler bizim emniyet teşkilatımızın sağ kolusunuz”…

Vali Toraman, konuşmasının ardından muhtarlara söz verip, istek ve şikayetlerini dinleyerek, konuların takipçisi olacağını söyledi.
İlçede esnaf ziyaretlerinde bulunan Vali Toraman, ilçede tek kalan kalaycı Hasan Usta’yı ziyaret etti. Hasan Usta’nın bakır kalaylamasını izleyen Vali Toraman, mesleğini bugüne kadar sürdürdüğü için teşekkür ederek, çalışmalarında kolaylıklar diledi.
Vali Toraman, Belediye Kaplıcalarını ziyaret ederek Başkanımız Cemil Kılıç’tan otelimiz ve kaplıcalarımız hakkında bilgiler aldı.
Daha sonra Zinav Kanyonu Turizm Merkezi alanında incelemelerde bulunan, Şehit Abidin Murat’ın ailesini ziyaret eden Vali Toraman, Reşadiye’ye gelerek Ata Küçük Sanayi sitesini ziyaret etti ve Kooperatif Başkanı Yusuf Avşar’dan sanayi ile ilgili bilgiler alarak esnaflarla sohbet ederek dertlerini dinledi. Reşadiye Emirşeyh Yakup Mahallesi’nde Şehit Rıza Bektaş’ın annesi Gülizar Bektaş’ı ziyarette bulunan Vali TORAMAN, Reşadiye Cemevi’ni gezerek, burada bulunan mahalle sakinleri ile sohbet etti. Vali Toraman, Emirşeyh Yakup Hazretlerinin Türbesi’ni de ziyaret ederek, dua okudu.
İlçe ziyaretleri kapsamında 2009 yılında hain terör örgütünce yola kurulan pusuda 7 askerin şehit düştüğü yere yapılan Sazak Şehitliği’ni ziyaret eden Vali Toraman, anıtta incelemelerde bulunurken, şehitlerin ruhuna dualar okundu.

Vali Toraman, ziyaretleri kapsamında ilçe jandarma komutanlığını ve ilçe emniyet müdürlüğünü ziyaret ederek, çalışmalar hakkında brifing aldı.

İncele

SÖZ VERDİK, YAPIYORUZ! DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI BAŞLADI.

İlçemizde doğalgaz çalışmaları bugün itibariyle Atatürk Caddesi’nden başlatıldı. Belediye Başkanımız Cemil Kılıç yaptığı açıklamada “Göreve ...